Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego myślenickiej komendy od wczoraj mają do dyspozycji profesjonalny aparat fotograficzny, który posłuży do przygotowania dokumentacji fotograficznej na miejscu zdarzeń drogowych. Stało się tak dzięki uprzejmości Marka Pławiaka – Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Zdjęcie Dyrektora MORD z Komentandem

16 lipca 2020 roku, dyrektor sądeckiego MORD-u – Marek Pławiak oraz jego zastępca Artur Czernecki, zjawili się w myślenickiej komendzie. Dyrektor przekazał na ręce Komendanta Powiatowego  Policji w Myślenicach – insp. Macieja Kubiaka, aparat fotograficzny, który będzie służyć policjantom myślenickiej  „drogówki” - wszystko to w ramach dbania o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i sprawną obsługę kolizji i wypadków, gdzie niezbędna jest dokumentacja fotograficzna.

Sfinansowany przez MORD aparat, trafił następnie do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarza Krzysztofa Grzybka, który przekazał go swoim podwładnym, zapewniając, że jego użytkowanie zapewni profesjonalne przygotowanie dokumentacji fotograficznej na miejscu zdarzeń drogowych, a tym samym pomoże dokładnie wyjaśnić ich okoliczności, przyczyny i przebieg.

Źródło: KPP Myślenice