Od dnia 11 października 2016 r. w Biurze Obsługi Klienta Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz oddziale w Nowym Targu istnieje możliwość wyboru pojazdu egzaminacyjnego pomiędzy Mitsubishi Colt a Suzuki Baleno dla osób ustalających egzamin po dniu 17 października 2016 r.

 

Z uwagi na ograniczoną ilość samochodów egzaminacyjnych marki Mitsubishi Colt, czas oczekiwania na egzamin na samochodzie tej marki będzie dłuższy. W związku z faktem, iż zestawy rejestrujące przebieg egzaminu na prawo jazdy są przekładane z samochodów Mitsubishi Colt do Suzuki Baleno
w okresie przejściowym tj. do dnia 18 października nie ma możliwości wyboru samochodu egzaminacyjnego, co oznacza, iż przydzielane są losowo w miarę dostępności.

Od 11 do 14 października dla wszystkich zainteresowanych kandydatów na kierowców w godz. Od 9.00 do 13.00 na terenie MORD istnieje możliwość zapoznania się z wyposażeniem i sposobem podstawowej obsługi nowego modelu samochodu egzaminacyjnego Suzuki Baleno. Zachęcamy szczególnie osoby, które na kursie nie miały kontaktu z tym modelem samochodu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz Zarządzeniem Dyrektora MORD w Nowym Sączu dostępnym na stronie internetowej www.mord.pl w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz oddziale w Nowym Targu istnieje możliwość zdawania egzaminu pojazdami podstawionymi przez Ośrodki Szkolenia Kierowców, po spełnieniu wymagań opisanych w w/w Zarządzeniu.