To prawda, że wiele osób szczególnie bardzo młodych mocno się zastanawia, po co jeszcze chodzimy do szkoły albo na uczelnię, kiedy wszystko jest dostępne online i wystarczy kilka kliknięć myszką, by znaleźć odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie. Także ostatnia pandemia udowodniła, że przeniesienie procesu nauczania do Internetu to pomysł, który sprawdził się wyjątkowo dobrze.

Do tej pory osoba, która zdała egzamin na prawo jazdy, musiała czekać na swój wymarzony blankiecik kilka tygodni. W poniedziałek 7 sierpnia 2023 r. rozpoczęła się procedura wdrażania usługi tymczasowego prawa jazdy do aplikacji mObywatel.  Dzięki tej aplikacji osoba, która wychodzi z ośrodka egzaminacyjnego z pozytywnym wynikiem egzaminu na prawo jazdy, może w praktyce sama odjechać samochodem. Aplikacja potwierdzać będzie uprawnienia do kierowania pojazdami dla kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E  lub T.

W związku z nadchodzącym okresem wakacyjnym oraz ostatnim wypadkiem Polskiego autokaru na autostradzie A12 w Niemczech przypominamy państwu, jak ważną jest zasada zachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego nas pojazdu. Zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami jest jedną z podstawowych zasad w przepisach Prawa drogowego i pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kolizji lub wypadku drogowego, przy czym pamiętać musimy, że odstęp wynikający z przepisów dotyczy jedynie optymalnych warunków drogowych.

Kolejne zmiany w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym coraz bliżej. Punkty karne mają znikać z konta kierowców już po roku, a nie po dwóch latach jak obowiązywało. Powrócić mają także kursy redukujące punkty karne, realizowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.