Kolejne zmiany w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym coraz bliżej. Punkty karne mają znikać z konta kierowców już po roku, a nie po dwóch latach jak obowiązywało. Powrócić mają także kursy redukujące punkty karne, realizowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

W 2023 roku mają wejść w życie znowelizowane przepisy dotyczące ruchu do drogowego oraz przeglądów technicznych pojazdów. Najważniejsze zmiany mają dotyczyć wykonywania kontroli technicznej pojazdu. Wprowadzony ma zostać między innymi obowiązek fotografowania pojazdów poddawanych badaniom technicznym. Co więcej, jeśli na przegląd zgłosimy się 30 dni po okresie obowiązywania poprzedniego, zapłacimy podwójną stawkę.

W ostatnim czasie hulajnogi elektryczne zyskały wielu entuzjastów. To bardzo szybki i może sprawny sposób poruszania się po mieście, niemniej bardzo niebezpieczny tak dla prowadzącego jak i osób będących w polu rażenia tego "wozidełka". Korzystający z tych urządzeń muszą pamiętać, że nie są zwolnieni z przestrzegania przepisów ruchu drogowego, które nareszcie precyzyjnie określają zasady poruszania się nimi.

Kalendarzowe lato niestety już za nami, nadchodzi jesień a z nią mgły, deszcze, szybko zapadający zmrok. Początek jesieni to moment, kiedy musimy przestawić się na zupełnie inną technikę jazdy. Jednocześnie ten początek jest szczególnie zdradliwy, bo wciąż nam się wydaje, że warunki w porównaniu z latem jeszcze tak bardzo się nie zmieniły, bo bywają jeszcze słoneczne dni, bo nie pada jeszcze tak dużo, bo nie jest jeszcze tak zimno.